A A A

V Piknik Rodzinny za nami

10 września 2016 roku na stadionie LKS Nurt Potok odbył się V Piknik Rodzinny. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" oraz LKS Nurt Potok. Do przygotowania imprezy przyłączyły się organizacje z Potoka, tj.: Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Parafialna, Akcja Katolicka i Apostolstwo Dobrej Śmierci.

 

Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbyło się o godzinie 14:00 meczem piłkarskim drużyn Smerfów Potok oraz Olimpik Wojaszówka - Zręcin z rocznika 2006-2009. Pamiątkowe puchary Wręczył, sam fundator, Starosta Krośnieński - Jan Juszczak, Prezes LKS Nurt Potok - Wojciech Kłosowicz oraz Prezes Naszego Stowarzyszenia - Lidia Lipka. W tym roku na uczestników czekało wiele atrakcji. W trakcie trwania pikniku, dzieci wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w rozgrywkach i zabawach sportowych, organizowanych przez członków Stowarzyszenia "Troska o Twoją Przyszłość", LKS Nurt Potok oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego. Na uczestników czekały liczne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie. Podczas gdy dzieci były pochłonięte zabawą, rodzice mogli obejrzeć pozostałe atrakcje przygotowane przez organizatorów.


Wystawy:
• Rzeźby Jana Gajdy
• Figurki Grzegorza Żywickiego i Zenona Gawrona
• Modelarstwo Andrzeja Dyląga
• Decoupage Marii Wnęczak
• Stoisko Ochotniczej Straży Pożarnej z Potoka
• Stoisko turystyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Turystyczne Cyba z Jedlicza
• Stoisko Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Wielkie Serce"
• Stoisko malowania twarzy Joanny Kozubal

Ucztę muzyczną podczas pikniku zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojaszówce, dzieci i młodzież z Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Wielkie Serce" oraz mieszkańcy Potoka i Gminy Jedlicze. Jak zwykle niezwykłą charyzmę muzyczną zaprezentował zespół śpiewaczy „Kamratki”, który jest stałym bywalcem imprez organizowanych przez Stowarzyszenie oraz kapela "Białobrzeżanie", która zagościła u nas pierwszy raz. Od niedawna wokalistką kapeli "Białobrzeżanie" jest członkini Stowarzyszenia - Gabriela Lipka.
Podczas pikniku odbył się pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie.
Największą popularnością cieszył się pokaz fitness przygotowany przez Fit&Fab Akademia Sylwetki. Dziewczyny porwały widownie i wszyscy wspólnie wykonywali ćwiczenia.

Oczywiście na pikniku nikt nie chodził głodny. W bufecie można było zjeść zapiekanki oraz pyszne domowe ciasta, przygotowane przez mieszkańców Potoka, a także frytki oraz popcorn, które przygotowało KGW z Potoka.

 

Sponsorami pikniku byli:
1. Starostwo Powiatowe w Krośnie
2. LGD Kraina Nafty
3. Splast Sp. z o.o. z Jedlicza

4. AR Glass - Paweł Argasiński
5. Huta Deco-Glass z Krosna

6. KSM Krosno
7. Tomasz Bieniek - wata cukrowa

 

Na Pikniku odbyła się licytacja przedmiotów, podarowanych przez sponsorów, wystawców oraz członków w/w organizacji. Cały dochód z Pikniku zgodnie z ogłoszoną zbiórką publiczną nr 2016/3139/OR zostanie przeznaczona na zakup namiotu ekspresowego, który będzie służył wszystkim organizacjom społecznym z Potoka, które przyłączyły się do organizacji tej imprezy.

Bardzo serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do organizacji V Pikniku Rodzinnego w Potoku.