A A A

Pomoc Rodzinie

 

Pan Paweł (39 l.), pani Małgorzata (42 l.) oraz dwoje dzieci Marzena (13 l.) i Łukasz (8 l.) to czteroosobowa rodzina z Wojaszówki w powiecie krośnieńskim.

 

Pan Paweł pracował zawodowo w fabryce okien i utrzymywał rodzinę, a żona zajmowała się domem. Radzili sobie do czasu, kiedy pani Małgorzata zachorowała. Nasilenie choroby spowodowało, iż od dwóch lat porusza się na wózku inwalidzkim. Pani Małgorzata choruje na stwardnienie rozsiane i reumatoidalne zapalenie stawów. Większość obowiązków spadła wówczas na pana Pawła.

 

Niestety u pana Pawła cztery lata temu zdiagnozowano nowotwór - mięsak Ewinga.

Pobyt w szpitalu i długotrwałe onkologiczne leczenie uniemożliwiło mu kontynuowanie dotychczas wykonywanej pracy zawodowej. To spowodowało, iż rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłków (565 zł) i renty chorobowej (1320 zł). Po opłaceniu rachunków (423 zł) i zakupie leków (500 zł) rodzinie pozostaje 240 zł na osobę miesięcznie. Mimo tych trudnych doświadczeń, pan Paweł nie traci życiowej radości i pogody ducha. Stara się zapewnić dzieciom i chorej żonie godne warunki życia. Dom jest nieprzystosowany do potrzeb osoby poruszającej się na wózku. Wielkim wsparciem dla rodziców jest córka Marzena, która bardzo dużo pomaga w pracach domowych. Stara się opiekować mamą, pomaga młodszemu bratu w lekcjach. Po prostu musiała szybciej dorosnąć. Pan Paweł marzy o remoncie domu, dach przecieka, ściany toczy wilgoć. Mimo starań budżet rodziny nie wystarcza na remont, nie ma też zdolności kredytowej aby zdobyć wiekszą sume na naprawy. Dzieci dzielą razem jeden pokój. Marzeniem jest wymiana blachy na dachu i stworzenie na poddaszu pokoików dzieciom.

Grzyb i pleśń na pewno nie wpływają pozytywnie na stan zdrowia domowników. Prosimy Was o pomoc, bo wierzymy, że razem z naszą lokalną społecznością uda się poprawić byt tej rodziny. 

 

Potrzeby:
Materiały budowlane do remontu budynku jednorodzinnego o pow. ok. 100 m2.
Drzewo, krokwie drewniane, deski drewniane – wymiana zgniłej więźby dachowej.
Blacha trapezowa – wymiana starej uszkodzonej dachówki.
Płyty OSB, płyty karton-gips, grunt, szpachla, farby – pokoje na poddaszu.
Cement i inne materiały  – wylewki w pokojach.
Chemia budowlana odgrzybiająca, farby, szpachla – pokoje.
Styropian, siatka, klej – ocieplenie domu.

 

Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" w Potoku /koło Krosna (nr KRS 0000420506) wyodrębniło rachunek pomocniczy - celowy służący zbiórce darowizn pod nazwą "Dla rodziny z Wojaszówki".

 

PBS o/Krosno, nr rachunku: 06 8642 1083 2002 8324 0115 0003

Ważne jest, aby na przelewie w rubryce "tytułem" znalazła się informacja: 

"Dla rodziny z Wojaszówki".

 

Przelewy zagraniczne:

SWIFT: POLUPLPR

Iban: PL