A A A

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2016 roku ulicami Jedlicza po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli.
Koordynatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia była Prezes Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" Pani Lidia Lipka.
W organizację Orszaku zaangażowała się duża grupa społeczników. Głównym celem jaki postawiła sobie koordynatorka jedlickiego Orszaku było połączenie sił wielu organizacji co bez wątpienia udało się osiągnąć.


Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, oddolna impreza polegająca na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym.
Celem imprezy jest promocja postawy obywatelskiej poprzez wspólne śpiewanie kolęd podczas przemarszu ulicami miasta i włączenie się do grona kolędników przez włożenie tekturowych koron na głowę oraz przebranie się za postaci Biblijne.
Za współpracę dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do sukcesu tego wspaniałego wydarzenia. Wszystkim, którzy wzięli czynny udział w Orszaku i wspólnie z nami zakolędowali - bez Was nie dalibyśmy rady!


Serdeczne podziękowania kierujemy do: Stowarzyszenie Kuźnia w Jedliczu, Gospodarstwo Agroturystyczne "Stajnia Gawęda", Strażaków Ochotników z Gminy Jedlicze - OSP Jedlicze, OSP Potok, OSP Męcinka, OSP Dobieszyn, OSP Długie, OSP Jaszczew, Stara Kuźnia, Krosno112.pl, terazKrosno.pl, Jedlicze24.pl, JJ Fotografia, Zgromadzenia Sióstr Michalitek z Jedlicza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Jedliczu, ks. Roberta Siuzdaka, Dyrektorów i Nauczycieli Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze, Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Zarządem Osiedla Jedlicze Borek.
Dziękujemy Staroście krośnieńskiemu, Burmistrzowi Gminy Jedlicze oraz Księdzu Proboszczowi Parafii PW Św. Antoniego Padewskiego za przychylność.
Najbardziej pragniemy podziękować wspaniałym aktorom, którzy odegrali role Królów i Świętej Rodziny. Król Europejski - Wojciech Kłosowicz, król Afrykański - Krzysztof Buczynski, król Azjatycki - Wojciech Bolanowski, Józef - Adrian Wasłowicz, Maryja - Julia Głowacka, Jezus - bracia bliźniacy Karol i Miłosz Głowaccy, dziękujemy Panu przebranemu za Żyda oraz Panu, który wraz z synem przebrani byli za postać Św. Michała Archanioła.
Podziękowania kierujemy również na ręce Pana Jerzy Duda za pomoc przy organizacji oraz za przyjęcie nas u siebie i przygotowanie pięknej szopki.
Dziękujemy muzykom oraz wokalistom Pani Ewie Michniewskiej, Marysi Uram i Gabriela Lipka, a także Panu Wojciech Tomkiewicz za współprowadzenie Orszaku Trzech Króli.

Do zobaczenia za rok!