A A A

O nas

Pomysł założenia stowarzyszenia powstał w głowie Lidii Lipka w grudniu 2011 roku, a już w maju 2012r. stowarzyszenie zostało zarejestrowane. Początkowo miało się nazywać "Troski o Twoją Przyszłość", jednak na krótkim zebraniu członkowskim szybko zmieniliśmy nazwę na "Troska o Twoją Przyszłość".

 

Pierwsze kroki były skierowane na działalność kulturalną. Zaczęliśmy od zorganizowania balu karnawałowego dla dzieci, który obecnie jest stałym punktem naszego kalendarza. Przy stowarzyszeniu działała wtedy również schola "Siódme niebo", a później doszedł także zespół "Stave". W sierpniu 2012 r. zorganizowaliśmy I Piknik Rodzinny w Potoku, teraz jest to nasza flagowa impreza, odbywająca się co roku 15. sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poza tymi dwoma, stałymi projektami, staramy się organizować różnego rodzaju spotkania edukacyjne, takie jak: kursy pierwszej pomocy, spotkania z Rzecznikiem Praw Konsumenta, spotkania z dietetykami, prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze i wiele, wiele innych. W styczniu 2016 po raz pierwszy ulicami Jedlicza przeszedł Orszak Trzech Króli organizowany przez Nasze Stowarzyszenie. Będziemy się starać, żeby to przedsięwzięcie gościło w naszej Gminie co rok.

 

Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" ma nadzieję na wyjście poza teren gminy, czy powiatu. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi organizacjami, więc jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł i uważa, że moglibyśmy pomóc, to prosimy o kontakt.